Matrix Dragon
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Matrix Dragon

ORDINUL DRAGONULUI
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ZEITATILE(ZEII)

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

ZEITATILE(ZEII) Empty
MesajSubiect: ZEITATILE(ZEII)   ZEITATILE(ZEII) Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 2:04 am

Zeii si Dumnezeu sunt doua lucruri distincte.Ca sa il poti cunoaste pe Dumnezeu nu e suficient sa te rogi sa crezi sa te supui.Trebuie sa studiezi sa inveti sa cunosti lumea ,universul si sa cunosti toate procesele naturii si tot universul,trebuie multa stiinta.Trebuie sa cunosti metafizica,biofizica,biochimie,sa studiezi toate religiile lumii si altele.Daca nu cunosti toate acestea ramai la stagiul de "a crede in zei"Dumnezeu ramanand doar un zeu un necunoscut.Astfel degeaba ne rugam unor zeitati sa ne ajute sa ne implineasca dorintele deoarece un zeu nu ne poate ajuta nu ne poate indeplini dorintele.
ZEII SUNT SIMPLE PLASMUIRI A MINTII SALBATICE.
Sus In jos
Raven
Admin
Admin
Raven


Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/03/2008

ZEITATILE(ZEII) Empty
MesajSubiect: Re: ZEITATILE(ZEII)   ZEITATILE(ZEII) Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 8:33 pm

sa zicem ca ar fi asa...insa de unde stim ca dumnezeu nu este insasi o plasmuire a mintii umane si nu zeii erau reali...pana la urma egiptul antic avea multi zei, si totusi ei aveau o stiinta care pt noi acum este greu de elucidat, deci nu erau niste oameni salbatici odata ce erau mai destepti ca noi...chiar credeti ca acele blocuri din piatra din care erau construite piramidele, egiptenii le ridicau cu simplii scripeti din lemn si funii naturale...blocuri care cantareau tone si pe care nici-o macara actuala nu le poate ridica???? deci iata ca nu erau salbatici! daca ei aveau dreptate in privinta zeitatilor si noi nu? daca si romanii si grecii aveau dreptate in privinta zeilor? de unde stim ca dumnezeu exista? poate ca exista, altfel nu s-ar vorbi asa de mult despre el...insa la fel poate ca au existat sau inca exista acei zei romani, grecesti, egipteni, hindusi etc...
Sus In jos
http://matrixdragon.heavenforum.com
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

ZEITATILE(ZEII) Empty
MesajSubiect: Re: ZEITATILE(ZEII)   ZEITATILE(ZEII) Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 10:29 pm

exista si dumnezeu si toti zeii pe care i-ai enumerat si cand am scris "salbatic" am spus in sensul de "neinteles"sau nu stiu cum sa definesc exact,nu m-am referit la sensul din dex!!!
Sus In jos
Raven
Admin
Admin
Raven


Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/03/2008

ZEITATILE(ZEII) Empty
MesajSubiect: Re: ZEITATILE(ZEII)   ZEITATILE(ZEII) Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 10:46 pm

ultima ta replica a fost "zeii sunt simple plasmuiri ale mintii salbatice"...deci nu delirez eu chiar ai spus ca sunt plasmuiri, deci ca nu exista. acum afirmi ca ar exista. te poti hotara?! scratch
Sus In jos
http://matrixdragon.heavenforum.com
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

ZEITATILE(ZEII) Empty
MesajSubiect: Re: ZEITATILE(ZEII)   ZEITATILE(ZEII) Icon_minitimeMar Mai 27, 2008 5:20 pm

asta a fost ultima replica dar nu in sensul ca nu ar exista zei,nu am zis asta niciodata ca nu exista doar ca dumnezeu si zeii sunt doua lucruri distincte,am spus ce sunt zeii... si dumnezeu ink ma intreb cine e Rolling Eyes
Sus In jos
Continut sponsorizat





ZEITATILE(ZEII) Empty
MesajSubiect: Re: ZEITATILE(ZEII)   ZEITATILE(ZEII) Icon_minitime

Sus In jos
 
ZEITATILE(ZEII)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Matrix Dragon :: ISTORIE SI MITURI :: LEGENDE-
Mergi direct la: