Matrix Dragon
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Matrix Dragon

ORDINUL DRAGONULUI
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 PRO SAU CONTRA?

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Raven
Admin
Admin
Raven


Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/03/2008

PRO SAU CONTRA? Empty
MesajSubiect: PRO SAU CONTRA?   PRO SAU CONTRA? Icon_minitimeSam Mar 22, 2008 8:25 pm

Aici puteti posta parerile pro si contra!
Voi incepe eu prin a spune ca se cere libertate religioasa. Atat timp cat nu afecteaza pe nimeni cu nimic o religie si exista socializare si cultura, nu cred ca cineva ar avea motive sa fie contra....
Sus In jos
http://matrixdragon.heavenforum.com
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

PRO SAU CONTRA? Empty
MesajSubiect: Re: PRO SAU CONTRA?   PRO SAU CONTRA? Icon_minitimeSam Apr 19, 2008 1:22 am

pai incep prin a spune ca intradevar mi se pare ca si satanismul este o religie si continui prin a spune ca rar cred ca gasesti un satanist adevarat.Sunt multi frustrati care se declara a fi satanisti si ca ei iubesc magia si fac magie si sunt niste mincinosi innascuti ca initial sunt foarte credibili lol! mda m-am cam lamurit la capitolul asta satanist... vreau si eu sa cunosc unul autentic Twisted Evil asta daca exista si daca e posibil scratch
Sus In jos
Raven
Admin
Admin
Raven


Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/03/2008

PRO SAU CONTRA? Empty
MesajSubiect: Re: PRO SAU CONTRA?   PRO SAU CONTRA? Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 8:50 pm

pai poate ca exista...oricum nu stiu nici macar daca anton szandor la vey a fost satanist adevarat...insa stiu sigur ca undeva ei exista, simt asta, si o sa ii descopar, desi nu mai am legatura prea mare cu religia asta, sau poate ca am, avand in vedere ca a fi satanist inseamna mai ales a fi opus crestinismului...nu sunt total opusa insa urasc marsaviile....iar satanismul se vrea sa ajunga la fel ca si crestinismul...O AFACERE!!! in fine nu sunt nici pro nici contra ci undeva la mijloc si asta pt ca in ultimul timp am suferit numai dezamagiri in privinta acestei religii care dupa cum am mai spus se vrea a deveni o afcere si inafara de asta: adeptii sunt de fapt falsi adepti, majoritatea sunt ori rebelii incurabili, copiii teribilisti, frustratii care fug de mamica si taticu, retardatii societatii sau pur si simplu cei care vor sa atinga imposibilul pt ei ca sa vada cum este dar nu reusesc pt ca fug exact ca niste iepuri giniti in bataia pustii...
Sus In jos
http://matrixdragon.heavenforum.com
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

PRO SAU CONTRA? Empty
MesajSubiect: Re: PRO SAU CONTRA?   PRO SAU CONTRA? Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 10:34 pm

da ai dreptate Crying or Very sad
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




PRO SAU CONTRA? Empty
MesajSubiect: Re: PRO SAU CONTRA?   PRO SAU CONTRA? Icon_minitimeSam Apr 26, 2008 4:03 pm

ideea de satanism nu este una fixa.fiecare satanist in parte isi poate interpreata religia dupa cum vrea. lavey nu a fost nici pe departe satanist, a fost doar un circar ce a facut spectacol, a scris o carete cu idei preluate si si-a luat un aspect dur.satanismul este impotriva crestinismului si nu se doreste absolut deloc sa se ajunga la o afacere.luciferismul este o religie asemanatoare satanismului,luciferistii sunt "inruditi" cu satanistii prin credinta in lucifer/satan
Sus In jos
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

PRO SAU CONTRA? Empty
MesajSubiect: Re: PRO SAU CONTRA?   PRO SAU CONTRA? Icon_minitimeMar Mai 27, 2008 5:29 pm

mda... am vazut de curand niste documentare despre satanisti si au spus cum totul a plecat de la lavey a fost un fel de profet si pur si simplu a avut curajul sa infiinteze un fel de "gasca" sa stranga cativa oamenii cu aceleasi idei si sa faca ceva pt ideile lor.chiar daca ce a propagat este considerat rau de majoritatea mi se pare ceva admirativ nu multi reusesc sa faca ce a facut el!
Sus In jos
Continut sponsorizat





PRO SAU CONTRA? Empty
MesajSubiect: Re: PRO SAU CONTRA?   PRO SAU CONTRA? Icon_minitime

Sus In jos
 
PRO SAU CONTRA?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Matrix Dragon :: ISTORIA RELIGIILOR :: SATANISM-
Mergi direct la: