Matrix Dragon
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Matrix Dragon

ORDINUL DRAGONULUI
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 TEHNOLOGIE SI VIATA

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Raven
Admin
Admin
Raven


Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/03/2008

TEHNOLOGIE SI VIATA Empty
MesajSubiect: TEHNOLOGIE SI VIATA   TEHNOLOGIE SI VIATA Icon_minitimeSam Mar 22, 2008 8:57 pm

Tehnologia este ansamblul metodelor, proceselor, operațiilor asupra materiilor prime, materialelor și datelor pentru realizarea unui anumit produs industrial sau comercial.
Ingineria aplică imaginația, judecata și disciplina intelectuală cunoștințelor umane existente pentru a crea sau folosi tehnologia în mod util și eficient.
Tehnologia ne-a marcat pe noi toti si am devenit dependenti! De la televizoare la calculatoare, telefonie mobila, aparatura electrocasnica etc.
Cum vedeti viata fara ea?
Sus In jos
http://matrixdragon.heavenforum.com
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

TEHNOLOGIE SI VIATA Empty
MesajSubiect: Re: TEHNOLOGIE SI VIATA   TEHNOLOGIE SI VIATA Icon_minitimeMier Apr 09, 2008 11:16 pm

pai eu imi vad viata fara ea... cu calculatorul nu lucrez de foarte multa vreme si viata inainte sa invat sa umblu cu calculatorul era "normala" ,calculatorul ocupa mult timp si partea proasta e ca nu stim sa-l folosim atat cat trebuie si in folosul nostru ci exageram. in ce priveste telefonul Laughing am.. dar e ca si cum nu l-as avea! il tin inchis f mult,pe silentios sau nu il port cu mine... pt ca nu simt nevoia,pt ca am stiut sa nu devin dependenta de el si pt ca nu-mi place sa vb la telefon Laughing deci ma imaginez ok fara toate acestea ... Razz
Sus In jos
Raven
Admin
Admin
Raven


Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/03/2008

TEHNOLOGIE SI VIATA Empty
MesajSubiect: Re: TEHNOLOGIE SI VIATA   TEHNOLOGIE SI VIATA Icon_minitimeJoi Apr 10, 2008 11:08 pm

de acord cu tine in anumite privinte, insa pt mine de ex tel e o necesitate, pt ca oricand pot sa primesc o veste proasta de la ai mei...si ar fi cazul sa iti tii tel deschis ca ma termini.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad si sa il porti cu tine...calculatorul...hmmm...cred ca as reveni la referate scrise de mana si colorate cu markere Laughing daca nu ar fi nici markere as scrie cu stiloul la naiba....oricum sa zicem ca revenim la grota...cred ca in stadiul in care ne aflam acum ne-am adapta f greu... ne-am obisnuit cu anumite mofturi...dar asta nu inseamna ca e imposibil...la nevoie ce nu face omul...
Sus In jos
http://matrixdragon.heavenforum.com
FausT




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 06/05/2008

TEHNOLOGIE SI VIATA Empty
MesajSubiect: Re: TEHNOLOGIE SI VIATA   TEHNOLOGIE SI VIATA Icon_minitimeMar Mai 06, 2008 11:45 pm

din pacate tin sa va anunt ...mai exact pe angel of death...ca zici ca iti este bine fara tel si calculator...oki....dar ce-ai face fara lumina?fara capacitatea de a te deplasa cu un mijloc de trasnport(fie in comun sau personal)...caldura provenita de la calorifere....practic tot ceea ce inconjoara(pana si hainele de pe noi) sunt produs al tehnologiei...recunosc..am 2 telefoane si sunt dependent de ele.....am calculator.....dependent de el nu pot sa zic ptr ca il folosesc ptr orice...atat relaxare cat si scoala....deci parerea mea e ca nu ne-am mai putea adapta asa de usor la civilizatia primitiva...unde se foloseau 2 bete ca sa aprinzi un foc.....hell ya...pana si frecarea a 2 bete reprezinta fizica elementara....asta este parerea mea
Sus In jos
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

TEHNOLOGIE SI VIATA Empty
MesajSubiect: Re: TEHNOLOGIE SI VIATA   TEHNOLOGIE SI VIATA Icon_minitimeLun Mai 26, 2008 2:15 pm

nu am tinut sa ma intorc chiar la chestii primitive lol! dar uite de ex imi place mult sa ma duc la bunici la sat,unde incalzirea se face cu lemne in soba,unde fac baie cu un tuci de apa fiarta intr-o cadita,unde spal vasele in ger si nu exista metrou... si aqm nu prea se mai intampla dar cand eram micutza se lua lumina si aprindea lampa de gaz si parca totul era mai frumos,chiar daca ar fi sa ma intorc la inceputul inceputurilor(ceea ce se va intampla la un moment... dar nu cat va fi generatia noastra poate fi vb de sute de ani....)m-as adapta perfect Smile chiar unul din gandurile mele e ce marpha ar fi sa ma pierd intr-o jungla si sa trebuiasca sa ma descurc lol! ei dar pe bune nu ma inspaimanta lipsa tehnologiei Razz
Sus In jos
sorinrg
DRAGONI
DRAGONI
sorinrg


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 38
Data de inscriere : 07/04/2008

TEHNOLOGIE SI VIATA Empty
MesajSubiect: Re: TEHNOLOGIE SI VIATA   TEHNOLOGIE SI VIATA Icon_minitimeLun Mai 26, 2008 2:51 pm

Si in jungla decat sa iti incarci mintea cu memorarea junglei, locurilor, traseelor nu ar fii mai bun un GPS??? Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Angel of Death
Moderator Dragon
Moderator Dragon
Angel of Death


Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 21/03/2008

TEHNOLOGIE SI VIATA Empty
MesajSubiect: Re: TEHNOLOGIE SI VIATA   TEHNOLOGIE SI VIATA Icon_minitimeMar Mai 27, 2008 3:31 pm

GPS pai sincera sa fiu de curand am aflat ca ar fi un dispozitiv pt gasirea a ceva sau cuiva... Smile) sincer nu stiu prea bine cei acest gps si nici nu sunt curioasa sa aflu ce e si cum functioneaza,asa ca daca las avea in jungla(apropo cum arata? lol! ) nu mi-ar fi de ajutor... Rolling Eyes
Sus In jos
Continut sponsorizat





TEHNOLOGIE SI VIATA Empty
MesajSubiect: Re: TEHNOLOGIE SI VIATA   TEHNOLOGIE SI VIATA Icon_minitime

Sus In jos
 
TEHNOLOGIE SI VIATA
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Matrix Dragon :: PASIUNI :: TEHNOLOGIE-
Mergi direct la: